Sretno bh. teniserima: Džumhur i Bašić saznali svoje protivnike u četvrtfinalima:

Gasquet protiv Džumhura, Marterer na megdan Bašiću

Džumhur je danas mečom protiv Bemelmansa započeo turnir u Montpellieru, gdje će sutra u okviru četvrtfinala ukrstiti rekete sa domaćim teniserom Richardom Gasquetom.

Još nakon izvlačenja žrijeba bilo je jasno da Gasquet ima najveće šanse da izbori duel sa Džumhurom, iako je veoma lako mogao izgubiti današnji meč. Perre Hughes Herbert je odigrao fenomenalno i namučio Gasqueta koji je prolaz u četvrtfinale morao tražiti nakon tri teška seta. Herbert je imao prednost brejka u prvom setu, ali ga nije sačuvao do kraja, da bi Gasquet taj set dobio u tiebreaku rezultatom 7:3.

Drugi set je pripao Herbertu koji je ključni brejk napravio u 11. gemu, a onda ga i potvrdio dobivši drugi set sa 7:5. Ipak, u trećem setu Gasquet je bio bolji, oduzeo servis Herbertu u šestom gemu i prednost jednog brejka održavao do kraja meča za plasman u četvrtfinale turnira.

Drugi bh. teniser Mirza Bašić će za plasman u polufinale turnira u Sofiji igrati protiv Maximilliana Marterera. Marterer je danas u drugoj rundi savladao Portugalca Joaoa Sousu sa 7:5, 7:6, iako je Sousa u oba seta koja je izgubio imao po jednu set loptu.

Sretno bh. teniserima u sutrašnjim okršajima.

Mirza Bašić je fenomenalnom partijom stigao do titule u Sofiji i svog prvog ATP trofeja.

Mirzi Bašiću će protekla sedmicu u Sofiji zauvijek ostati u najboljem sjećanju.